Kadra

Zbigniew Dębski www  hm. Zbigniew Dębski
  komendant szczepu
Moja przygoda z harcerstwem rozpoczęła się w roku 1978 gdy rodzice zapisali mnie do zuchów. Potem byłem harcerzem młodszym i harcerzem starszym. Wspólnie z drużyną byłem na wielu obozach, biwakach i rajdach przeżywając dziesiątki, a nawet setki wspaniałych przygód.
Harcerstwo stało się moją pasją. Byłem zastępowym, drużynowym, a także zastępcą komendanta szczepu. Ale najważniejsze było to, że byłem po prostu harcerzem czyli używając innego języka skautem. Gdy powstał 10 Szczep RR mój syn Jakub oraz córka Kinga również zostali skautami. W 2012 roku zostaliśmy z żoną zaproszeni na szkolenie dla liderów RR i znów złapałem skautowskiego „bakcyla”. Teraz jestem komendantem szczepu oraz zastępcą komendanta głównego RR.
Ponadto jestem szczęśliwym mężem i ojcem czwórki wspaniałych dzieci.
 
Sławek Saduła  phm. Sławek Saduła
  komendant okręgowy
Jestem tatą trzech oryginalnych chłopców i mężem wspaniałej żony. Jako rodzina przemierzyliśmy wspólnie wiele ciekawych miejsc w Polsce i poza krajem. Od dziecka jestem związany z Warszawą, co nie przeszkadza mi w każdej wolnej chwili spędzać czas aktywnie w jej okolicach. Lubię kontakt z przyrodą, którą podziwiam tak jak podziwiam Tego, który ją stworzył. Od 2008 roku zaangażowałem się w Royal Rangers. Przez kilka lat prowadziłem drużynę z pionu odkrywców i zwiadowców, terenem działań drużyny była prawobrzeżna strona Warszawy (Praga). Cała moja rodzina jest w większym lub nieco mniejszym stopniu zaangażowana w działania 10 Szczepu RR w Warszawie. Miałem przywilej i zaszczyt uczestniczyć  w wielu przedsięwzięciach i akcjach naszego Szczepu.
 
Adam Trzaskapwd. Adam Trzaska
zastępca komendanta szczepu
Obecnie prowadzi drużynę chłopców (odkrywcy i zwiadowcy). 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SAM_4467hm. Bogumiła Mazur
zastępca komendanta szczepu d/s pionu żeńskiego 
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy edukacyjnej – edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna z dziećmi i młodzieżą szkolną. Jestem doświadczonym opiekunem stażu młodych nauczycieli, od kilku lat instruktorką w Royal Rangers Polska. Byłam drużynową dziewcząt pion zwiadowcy, wędrownicy (Czujne Zimorodki).      Prywatnie – miłośniczka wędrówek górskich, kina i i dobrej literatury, żona, mama trójki nastolatków.
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                       ——————————————————————–

Drużyna 1.

 
Adam Trzaskapwd. Adam Trzaska
drużynowy
 
prowadzi 1. drużynę
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marek Zawisza
przyboczny
 
 
 
Jeremiasz Chruszcz
przyboczny
 
 
 
——————————————————————————————————————————————————-

Drużyna 2.                          

Darek SkonieckiDariusz Skoniecki
drużynowy
 
prowadzi 2. drużynę
 
Przygodę ze skautingiem zacząłem ,,przypadkiem” w 2016 roku. Wtedy to powstawała drużyna RR przy zborze ,,Nowe życie” na Targówku, i z braku przybocznego, podjąłem się tej zaszczytnej funkcji (niestety wtedy tak nie myślałem). Po roku zostałem drużynowym i wraz z żoną prowadzimy drużynę nr 2 w 10 szczepie RR.Nigdy nie byłem harcerzem, natomiast odbyłem służbę wojskową i jestem też nauczycielem w szkółce niedzielnej. Rangersa ,,umieściłbym” gdzieś pośrodku w/w działalności. Leży mi na sercu szczęście dzieci, dobre i Boże prowadzenie ich. Zarażam ich muzyką, z racji swoich pasji, i dobrym humorem.

 

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i tatą dwójki dzieci – też szczęśliwym oczywiście. ,,Dziwnym zbiegiem okoliczności” obecnie wszyscy są w RR. Przypadek? U Boga nie ma przypadków.

 
Jagoda Skoniecka
Jagoda Skoniecka
przyboczna
W młodości nie miałam wiele wspólnego z harcerstwem, ale ostatnio Bóg stawiał na mojej drodze ludzi, którzy zarażali mnie swoją pasją do skautingu. Zaczęłam dostrzegać ogromną potrzebę wychowywania i zachęcania młodych ludzi do czynienia dobra, do braterstwa i służby innym, do szukania Boga. Gdy w 2017 roku razem z mężem stanęliśmy przed wyzwaniem prowadzenia 2 Drużyny RR, nie wahałam się. Skauting stał się moim hobby – wymaga poświęcenia, ale jednocześnie buduje i wzmacnia,  daje ogromną satysfakcję. Cieszę się, że mój mąż jak również córka i syn są skautami.

 

 
Maciej Kamiński
przyboczny
 
Hela Marcinowicz
przyboczna
 
Paweł Saduła
przyboczny
 
 
——————————————————————————————————————————————————-

Drużyna 3.

 
Michał SadułaMichał Saduła
drużynowy
 
prowadzi 3. drużynę
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jan MazurJan Mazur
przyboczny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
——————————————————————————————————————————————————-

Drużyna 4.

 
Asia Parda
drużynowa
 
Aleksandra „Sasha” Shkoropata
przyboczna
 
——————————————————————————————————————————————————-

Drużyna 5.

 

Jakub Dębski

 
Jakub Dębski
drużynowy
 
prowadzi 5. drużynę
 
 
 
 
 
 
 
 
Oskar Dmowski
 
Oskar Dmowski
przyboczny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
——————————————————————————————————————–

Zastęp w Otwocku

 
Andrzej Mońko
 
prowadzi zastęp w Otwocku
 
 
 
——————————————————————————————————————–

KADRA POMOCNICZA

 
Anna Pietrzak
pwd. Anna Pietrzak
przyboczna 
(wsparcie szkoleniowe)
 
W harcerstwie jest coś, co zawsze mnie pociągało, jednak przed długie lata nic z tego nie wynikało, bo cały czas poświęcałam na taniec. Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło… Poznałam Jezusa i On zapytał, czy porzucę to, co kocham, żeby iść tam, gdzie mnie powołuje. To nie było łatwe, ale On wszystko wynagrodził. To cudowne pracować ze Skautkami, patrzeć, jak się rozwijają, zarażać je pasją, pokazywać miłość Chrystusa, uczyć się wraz z nimi, jaki On jest naprawdę… A w dodatku mieć tylu prawdziwych druhów   wokół siebie, w swojej służbie. Wspólne zbiórki, biwaki, obozy,  choć często bardzo trudne, dają ogromną satysfakcję,   mnóstwo niezapomnianych przeżyć z Bogiem i ze sobą   nawzajem.
 
 
 
DSC_0573pwd . Lucyna Saduła
przyboczna
 
skarbnik szczepu, członek Głównej Komisji Rewizyjnej Royal Rangers Polska