Kadra

Zbigniew Dębski www  hm. Zbigniew Dębski
  komendant szczepu
Moja przygoda z harcerstwem rozpoczęła się w roku 1978 gdy rodzice zapisali mnie do zuchów. Potem byłem harcerzem młodszym i harcerzem starszym. Wspólnie z drużyną byłem na wielu obozach, biwakach i rajdach przeżywając dziesiątki, a nawet setki wspaniałych przygód.
Harcerstwo stało się moją pasją. Byłem zastępowym, drużynowym, a także zastępcą komendanta szczepu. Ale najważniejsze było to, że byłem po prostu harcerzem czyli używając innego języka skautem. Gdy powstał 10 Szczep RR mój syn Jakub oraz córka Kinga również zostali skautami. W 2012 roku zostaliśmy z żoną zaproszeni na szkolenie dla liderów RR i znów złapałem skautowskiego „bakcyla”. Teraz jestem komendantem szczepu oraz zastępcą komendanta głównego RR. Ponadto jestem szczęśliwym mężem i ojcem czwórki wspaniałych dzieci.
 
Sławek Saduła  phm. Sławek Saduła
  komendant okręgowy
Od 2008 roku zaangażowałem się w służbę Royal Rangers. Przez kilka lat prowadziłem drużynę pion odkrywców i zwiadowców, terenem działań drużyny była prawobrzeżna strona Warszawy. Jestem tatą trzech oryginalnych chłopców i mężem wspaniałej żony. Jako rodzina przemierzyliśmy wspólnie wiele ciekawych miejsc w Polsce i poza krajem. Od dziecka jestem związany z Warszawą, co nie przeszkadza mi w każdej wolnej chwili spędzać czas aktywnie w jej okolicach. Lubię kontakt z przyrodą, którą podziwiam tak jak podziwiam Tego, który ją stworzył. Całą rodzina jesteśmy zaangażowani w działania 10 Szczepu RR w Warszawie. Mam przywilej i zaszczyt uczestniczyć  w wielu przedsięwzięciach i akcjach naszego Szczepu.
 
 
Adam Trzaskapwd. Adam Trzaska
zastępca komendanta szczepu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SAM_4467hm. Bogumiła Mazur
zastępca komendanta szczepu d/s pionu żeńskiego 
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy edukacyjnej – edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna z dziećmi i młodzieżą szkolną. Jestem doświadczonym opiekunem stażu młodych nauczycieli, od kilku lat instruktorką w Royal Rangers Polska. Byłam drużynową dziewcząt pion zwiadowcy, wędrownicy (Czujne Zimorodki). Prywatnie – miłośniczka wędrówek górskich, kina i i dobrej literatury, żona, mama trójki nastolatków.
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                    
 
Michał Sadułapwd. Michał Saduła
drużynowy
 
prowadzi drużynę nr.1
 
 
 
 
 
 
 
253343528_3142003819368764_7136717518224911833_n
pwd Dagmara Protaś
drużynowa 
prowadzi drużynę nr. 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Darek SkonieckiDariusz Skoniecki
Przygodę ze skautingiem zacząłem ,,przypadkiem” w 2016 roku. Wtedy to powstawała drużyna RR przy zborze ,,Nowe życie” na Targówku, i z braku przybocznego, podjąłem się tej zaszczytnej funkcji (niestety wtedy tak nie myślałem). Po roku zostałem drużynowym i wraz z żoną prowadzimy drużynę nr 2 w 10 szczepie RR. Nigdy nie byłem harcerzem, natomiast odbyłem służbę wojskową i jestem też nauczycielem w szkółce niedzielnej. Rangersa ,,umieściłbym” gdzieś pośrodku w/w działalności. Leży mi na sercu szczęście dzieci, dobre i Boże prowadzenie ich. Zarażam ich muzyką, z racji swoich pasji, i dobrym humorem. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i tatą dwójki dzieci – też szczęśliwym oczywiście. ,,Dziwnym zbiegiem okoliczności” obecnie wszyscy są w RR. Przypadek? U Boga nie ma przypadków.
 
 
Jagoda Skoniecka
Jagoda Skoniecka
przyboczna
W młodości nie miałam wiele wspólnego z harcerstwem, ale ostatnio Bóg stawiał na mojej drodze ludzi, którzy zarażali mnie swoją pasją do skautingu. Zaczęłam dostrzegać ogromną potrzebę wychowywania i zachęcania młodych ludzi do czynienia dobra, do braterstwa i służby innym, do szukania Boga. Gdy w 2017 roku razem z mężem stanęliśmy przed wyzwaniem prowadzenia 2 Drużyny RR, nie wahałam się. Skauting stał się moim hobby – wymaga poświęcenia, ale jednocześnie buduje i wzmacnia,  daje ogromną satysfakcję. Cieszę się, że mój mąż jak również córka i syn są skautami.

 

 

Jan MazurJan Mazur
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jakub Dębski

dh Jakub Dębski
drużynowy
 
prowadzi 5. drużynę
 
 
 
 
 
 
 
Oskar Dmowski
 
dh Oskar Dmowski
przyboczny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pwd Asia Parda
drużynowa
 
pwd Aleksandra „Sasha” Shkoropata
przyboczna
 
dh Andrzej Mońko
drużynowy 
 
dh Marek Zawisza 
przyboczny 
 

KADRA POMOCNICZA

 
Anna Pietrzakphm. Anna Pietrzak
przyboczna (wsparcie szkoleniowe)
W harcerstwie jest coś, co zawsze mnie pociągało, jednak przed długie lata nic z tego nie wynikało, bo cały czas poświęcałam na taniec. Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło… Poznałam Jezusa i On zapytał, czy porzucę to, co kocham, żeby iść tam, gdzie mnie powołuje. To nie było łatwe, ale On wszystko wynagrodził. To cudowne pracować ze Skautkami, patrzeć, jak się rozwijają, zarażać je pasją, pokazywać miłość Chrystusa, uczyć się wraz z nimi, jaki On jest naprawdę… A w dodatku mieć tylu prawdziwych druhów   wokół siebie, w swojej służbie. Wspólne zbiórki, biwaki, obozy,  choć często bardzo trudne, dają ogromną satysfakcję,   mnóstwo niezapomnianych przeżyć z Bogiem i ze sobą   nawzajem.
 
 
 
DSC_0573pwd . Lucyna Saduła
przyboczna (skarbnik szczepu)
członek Głównej Komisji Rewizyjnej Royal Rangers Polska 
 
 
 
 
 
 
 
 
dh Krzysztof Słoński 
Kwatermistrz