Młodzi Odkrywcy w Kampinoskim Parku Narodowym

Kolejna zbiórka Młodych Odkrywców odbyła się w Kampinoskim Parku Narodowym. Mieliśmy piękną jesienną pogodę i mogliśmy podziwiać bardzo kolorową przyrodę. Wyruszyliśmy autobusem z Młocin do Truskawia żeby stamtąd rozpocząć czarnym szlakiem naszą wędrówkę.  2,5 kilometrowy odcinek ścieżki przyrodniczej, przeszliśmy w otoczeniu mokradeł i podmokłych łąk przy tablicach informacyjnych poznawaliśmy gatunki flory i fauny : )
W przerwach podczas wędrówki mogliśmy poznawać ciekawe roślinki np. konyze kanadyjską oraz zapoznać się z technikami skautowymi jak rozpalić ogień, pomocna w tym była nam huba zdjęta z brzozy. Druh Remek chętnie i szczegółowo wprowadzał nas w te techniki do tego stopnia że niektórzy poczuli ogień na własnej skórze : ) Dotarliśmy do Palmir na Cmentarz Wojenny gdzie mogliśmy posłuchać historii związanej z tym miejscem. Udało nam się również zwiedzić Muzeum Walki i Męczeństwa, które wprowadziło w zadumę nawet najmłodszych skautów. Ruszyliśmy dalej niebieskim szlakiem po drodze było nam bardzo miło spotkać dziewczęce zastępy RR. W końcu dotarliśmy do polany Pociecha gdzie jeszcze trwała impreza związana ze Zlotem Młodzieży PTTK. Przegrupowaliśmy się i z nowymi siłami po wysłuchaniu poselstwa „jedni drugim” wyruszyliśmy na ostatni odcinek naszej wędrówki. Ten 2,5 kilometrowy odcinek przebiegł nam w rytmie wesołych rozmów i pośpieszania się żeby zdążyć na autobus. Udało się, nie odjechał. Trochę zmęczeni ale z uśmiechniętymi buziami wracaliśmy do Młocin. Pożegnanie na pętli autobusowej oczywiście nie odbyło się bez modlitwy i kręgu z puszczaniem iskierki.
Było mi też niezmiernie miło usłyszeć słowa wypowiedziane do nas … DOBRZE ŻE JESTEŚCIE.
Dziękuję druhu Remku za twoją gotowość i ciekawe pouczające warsztaty na trasie. Dzięki chłopaki tatusiowie że nas wspieraliście. Oczywiście dzielni i wytrwali skauci bez was byłoby nudno :))
Następnego dnia Piotruś przychodzi do mnie i pyta … kiedy zbiórka … : )
 I tak trzymać.
 Do zobaczenia na szlaku. Czuwaj.
 dh Sławek
 zdjęcia tutaj 
 dla zainteresowanych: przeszliśmy 7,5 km (można wpisać do książeczki turystyki Pieszej),  za zwiedzenie parku narodowego 10 pkt, – za zwiedzenie ścieżki przyrodniczej – 4 pkt, za udział w wycieczce przyrodniczej – 3 pkt (można wpisać do książeczki Turysta Przyrodnik)

Możliwość komentowania jest wyłączona.